Fleadhfest 2021 Solo Competitions

Competitions will take place from Friday 6th to Sunday 8th August. Please note that times and locations are subject to change.

12.00pm

Rogha Gléas (Venue 4)

2.00pm

Whistling (Venue 1), Uilleann Pipes (Venue 2), Harp (Venue 3), Melodeon (Venue 4)

4.30pm

Mandolin (Venue 1), Uilleann Pipes Slow Airs (Venue 2), Ballad Girls (Venue 3)

10.00am

Piano (Venue 1), Whistle Slow Airs (Venue 2), Mouth Organ (Venue 3), Amhráin Mná (Venue 4)

12.15pm

Accompaniment (Venue 1), Whistle (Venue 2), Banjo (Venue 3), Concertina (Venue 4)

2.00pm

Button Accordion (Venue 4)

2.30pm

Harp Slow Airs (Venue 1), Ballad Boys (Venue 2), Piano Accordion (Venue 3)

4.30pm

Amhráin Fir (Venue 2), Lilting (Venue 3)

10.30am

Drums (Venue 1), Flute Slow Airs (Venue 2), Storytelling (Venue 3), Fiddle (Venue 4)

12.15pm

Scéalaíocht (Venue 3)

12.30pm

Flute (Venue 4)

1.30pm

Bodhrán (Venue 1), Fiddle Slow Airs (Venue 2), Rince ar an Sean Nós (Venue 3)

Competitors

WINNERS: The winners will be highlighted below once the event concludes.

Saturday 7th August

Time: 12.15pm

Accompaniment – Céim 1

Myles Macaulay CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Niamh Kiernan CCÉ Ballynacargy, Westmeath

Aoife Ní Chonghaile Cora Finne, Clare

Accompaniment – Céim 2

Colman Connolly CCÉ Martin Mulvihill, Connecticut, USA

Jesse O’Connor CCÉ Tulla, Clare

Morien McBurnie Minnesota

Accompaniment – Céim 3

Darragh Twomey CCÉ Craobh Chrónáin, Cork

Calum McGregor CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Grainne Ní Rosach CCÉ Joe Callaghan, Longford

Accompaniment – Céim 4

Sinead Halton CCÉ Mullahoran, Cavan

Kieran Flanagan CCÉ Martin Mulvihill, New York

John Devaney CCÉ Kilmovee, Mayo

Saturday 7th August

Time: 10.00am

Amhráin Mná – Céim 1

Katie Coyle Leitir Ceanainn, Donegal

Clíona Ní Dhuarcáin Tlachtga, Meath

Grace Ni Ifearnáin CCÉ Ballydonoghue, Kerry

Amhráin Mná – Céim 2

Éire Ní Fhaoláin CCÉ Tuaisceart, Loch Garman

Ellen de Búrca CCÉ Craobh Lachtaín Naofa Chorcaí

Abbie Ní Leathlobhair CCÉ Éamonn Ó Muirí, Scotstown, Monaghan

Amhráin Mná – Céim 3

Amy Ní Chléirigh CCÉ Leitir Ceanainn, Donegal

Amhráin Mná – Céim 4

Danielle Ní Chéilleachair CCÉ Lachtaín Naofa, Cork

Louise Gavin CCÉ Caislean An Bharraigh, Mayo

Marianne McAleer CCÉ Amairgin the Gael Wales

Saturday 7th August

Time: 4.00pm

Amhráin Fir – Céim 1

Seán Ó Súilleabháin CCÉ Lachtaín Naofa, Cork

Amhráin Fir – Céim 4

Lughaidh Fisher Dublin

James McElhone Irish Minstrels Glasgow, Scotland

Friday 6th August

Time: 4.30pm

Ballad Girls – Céim 1

Aoife NicAonghusa CCÉ Corcaghan, Monaghan

Dearbhla Ní Mhearáin CCÉ Báile Mhuineacháin, Monaghan

Sarah Neville CCÉ Ballylongford/Tarbert, Ballylongford, Listowel, Kerry

Ballad Girls – Céim 2

Cathleen Garland CCÉ Newcastle Down

Caitlin Ni Mhuineog Baile Bui, Offaly

Cáit Ní Shúilleabháin CCÉ Craobh Crónáin, Cork

Ballad Girls – Céim 3

Cait Ní Bhaoghill CCÉ Corcaghan, Monaghan

Catherine O’Kelly New York

Iona Ritchie CCÉ Cathair, Port Láirge

Ballad Girls – Céim 4

Caitríona Ni Shearlóg CCÉ Éamonn Ó Muirí, Monaghan

Denise Whelan Ruan, Clare

Sinead Quinn Cr. na Coradh, Clare

Saturday 7th August

Time: 2.30pm

Ballad Boys – Céim 1

Chulainn Ó Faoláin CCÉ Tuaisceart Loch Garman, Loch Garman

Cormac Cotter Leamington Midland, Britain

Martin O Ceilleachair Rahan Offaly

Ballad Boys – Céim 2

Aodhán Ó Coilleann CCÉ Dr. Galligan, Cavan

Adam O’Gamhna CCÉ Admiral Browne, Mayo

Ballad Boys – Céim 3

Liam Broderick CCÉ Teampall an Ghleanntáin, Limerick

Patrick Egan CCÉ Belclare, Galway

Ballad Boys – Céim 4

Eoin Burke Ardagh Carrigkerry, Limerick

Kevin Elam CCÉ O’Neill Malcolm, USA

Damian McKenna CCÉ Derrylin, Fermanagh

Saturday 7th August

Time: 12.15pm

Banjo – Céim 1

Rian Mc Carthy CCÉ Baile Núis

Tadhg O Riordan CCÉ Baile Nuis Corcaigh, Cork

Cara McGeary CCÉ Keady, Armagh

Banjo – Céim 2

Sinead Johnston CCÉ South Sligo, Sligo

Enda Dooley CCÉ Craobh Dhún Dealgan Lú

Eoin Turner Craobh Crónáin, Cork

Banjo – Céim 3

Patrick Treacy CCÉ Dromore, Tyrone

Sean Bogan CCÉ Fintona, Ulster

Seán Loughran CCÉ Caisleán an Bharraigh, Mayo

Banjo – Céim 4

Shota Saito  Japan

Sunday 8th August

Time: 1.30pm

Bodhrán – Céim 1

Rian Mc Carthy CCÉ Baile Núis

Aoibheann Ni Dhriseoil CCÉ Baile Núis

Taidhg O Daltuin CCÉ Port Laoise CCÉ, Laois

Bodhrán – Céim 2

Sean O Deiseach CCÉ Baile Núis, Cork

Nadine Smith CCÉ Joe Callaghan, Longford

Marty Hughes CCÉ Bolfield

Bodhrán – Céim 3

Matthew Hurrell O’Connor CCÉ Bray, Dublin

Rian O Sioradain CCÉ Paddy Killoran, Sligo

Colleen Hughes CCÉ Aughnamullen, Monaghan

Bodhrán – Céim 4

Kevin Sewell Carrickmacross, Monaghan

Cara Wildman TX, USA

Saturday 7th August

Time: 2.00pm

Button Accordion – Céim 1

Michael Healy CCÉ Kilcummin, Ireland

Anna McCaul CCÉ Aughnamullen, Monaghan

Cillian Gallagher CCÉ Cleary/Coyne, Mayo

Button Accordion – Céim 2

Joseph Mannion CCÉ Craobh na gCumarach, Waterford

David Waters CCÉ Cavan Town, Cavan

Aoibhin Kelly CCÉ Fintona, Tyrone

Button Accordion – Céim 3

Aoife Kilmartin Baile Buí, Offaly

Meadhbh O’Neill CCÉ Clifden, Galway

Patrick Harvey CCÉ Portmor, Tyrone

Button Accordion – Céim 4

Clár Áine Ní Chiaráin CCÉ Killeigh, Offaly

Noel Stapleton CCÉ Craobh Seán Ryan, Laois

Paddy Callaghan CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Saturday 7th August

Time: 12.15pm

Concertina – Céim 1

Bronagh Bradley CCÉ Loup, Derry

Emma Crowley Killarney, Kerry

Éabha Ní Mhurchú Cr. Niall O’Cathasaigh, Corcaigh

Concertina – Céim 2

Rachel Mahony Croisín, Clare

Niamh McGillicuddy Reynolds Hanafin Cooley, Boston, Massachusetts

Aoibheann Morrisson Eamonn Ó Muirí,Cavan

Concertina – Céim 3

Rachael Hughes Cahergowan, Galway

Eric Nolan Craobh Naithí, Dublin

Róisín Duffy CCÉ An Tulach, Clare

Concertina – Céim 4

Chloe Feeney CCÉ Cleary, Coyne, Mayo

Sunday 8th August

Time: 10.30am

Drums – Céim 1

Aoibheann Ní Dhriseoll CCÉ Baile Nuis, Cork

Kate Fegan CCÉ Mullahoran, Cavan

Eimear McCabe CCÉ Cavan Town, Cavan

Drums – Céim 2

Conchobhar Mac Donnacha CCÉ Paddy Killoran, Sligo

Sean O Deiseach CCÉ Baile Núis, Cork

Oisín Reilly CCÉ Báile Mhúineacháin, Monaghan

Drums – Céim 3

Colm Ó Teimhnáin CCÉ Craobh Chrónáin Cork

Conor Maguire Lisnaskea Fermanagh

Drums – Céim 4

Ciaran French CCÉ Skibbereen Cork

Ryan Maguire Lisnaskea Fermanagh

Brian Walsh Carrickmacross Monaghan

Sunday 8th August

Time: 10.30am

Fiddle – Céim 1

Laoise Kennedy CCÉ Ormond, Tipperary

April Macaulay CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Clodagh Crowley CCÉ Lackagh, Galway

Fiddle – Céim 2

Jemima Soper CCÉ Amairgin The Gael Midland Region, Wales

Maebh McGlinchey CCÉ Fontina Tir Eoghain

Cushla Murphy CCÉ An Tulach, Clare

Fiddle – Céim 3

Joseph De Georgeo Minnesota

John Paul Reynalds CCÉ Martin Mulvihil, New York

Una McGlinchey CCÉ Fintona, Tyrone

Fiddle – Céim 4

Jake James CCÉ Mulligan Quinn, USA

Jason McGuinness CCÉ Tireragh, Sligo

Clár Áine Ní Chiaráin Killeigh, Offaly

Sunday 8th August

Time: 1.30pm

Fiddle Slow Airs – Céim 1

Dara Morley CCÉ Admiral Brown, Mayo

Emma Maynard Ballymore, Co. Westmeath, Longford

Emma Strong CCÉ Murphy Roche, Illinois, US

Fiddle Slow Airs – Céim 2

Maebh McGlinchey CCÉ Fintona Tir Eoghain

Cillian Ó Cathasaigh Cr. Niall Ó Cathasaigh, Corcaigh

Eve Donohoe CCÉ Bannow, Wexford

Fiddle Slow Airs – Céim 3

Andrew Caden O’Neill-Malcom Washington, DC

Naoise Kettle CCÉ Seán Ryan, Laois

Una McGlinchey CCÉ Fintona, Tyrone

Fiddle Slow Airs – Céim 4

Clár Áine Ní Chiaráin Killeigh, Offaly

Joanna Clare CCÉ Craobh Dugan Mid-Atlantic

Ciara Maguire CCÉ Newcastle Down

Sunday 8th August

Time: 12.30pm

Flute – Céim 1

Cara Sharkey CCÉ Irish Minstrels Glasgow, Scotland

Sean O’Ghealagain CCÉ Cavan Town, Cavan

James Lambert CCÉ Wicklow Miners, Wicklow

Flute – Céim 2

Molly Pittendrigh CCÉ Castlebar, CCÉ Mayo

Síofra Ní Mhóráin CCÉ Craobh Seán Treacy, Baile Átha Cliath

Róise Mc Cloy CCÉ Newbridge, Derry

Flute – Céim 3

Emily Keane CCÉ Elphin, Roscommon

Aideen Quinlan CCÉ Lixnaw, Kerry

Saoirse Kellegher Ballinamore, Leitrim

Flute – Céim 4

Liam Needham Baile Shligigh, Sligo

Ciana McGarrigle CCÉ Rahan, Offaly

Sunday 8th August

Time: 10.30am

Flute Slow Airs – Céim 1

Sarah McNamara CCÉ Ballynacally/Lissycasey, Clare

Anna McCaul CCÉ Aughnamullen, Monaghan

Muireann Ní Conchúir CCÉ Craobh Chronáin, Cork

Flute Slow Airs – Céim 2

Róisín Ní Chonchúir CCÉ Chill Aichidh, Offaly

Peadar Ó Sionnaigh CCÉ Admiral Brown, Mayo

Aibhin O Neill CCÉ Ballydonoghue, Kerry

Flute Slow Airs – Céim 3

Donnchadh Mac Aodha CCÉ Craobh Dhún Dealgan Lú

Aideen Quinlan CCÉ Lixnaw, CCÉ Kerry

Ellen O’Brien CCÉ Cavan Town Cavan

Flute Slow Airs – Céim 4

Orlaith Ní Chléirigh Roscrea, Tipperary

Katie Scully Camross, Laois

Kell Chole CCÉ Murphy Roche Irish Music Club Cook, IL USA

Friday 6th August

Time: 2.00pm

Harp – Céim 1

Nell Kettle CCÉ Portlaoise Laois

Ríoghnach McKinney CCÉ Keady Armagh

Aoife Ní Chonghaile Cora Finne Clár

Harp – Céim 2

Evelyn McCaul Laragh Monaghan

Rachael Dooley CCÉ Craobh Dhún Dealgan Lú

Caitríona Seoighe Caislean an Bharraigh Mayo

Harp – Céim 3

Éilís Needham CCÉ Sligeach Sligo

Devin Morgan CCÉ Saint Louis Irish Arts Missouri, U.S.A

Micheál Mac Giobúin CCÉ Castleconnell Ahane Herbertstown, Limerick

Harp – Céim 4

Sophie Ní Riain CCÉ Seán Ryan Laois

Shinobu Narita CCÉ Japan Japan

Saturday 7th August

Time: 2:30pm

Harp Slow Airs – Céim 1

Jaymee Martin CCÉ Dun Dealgan, Louth

Aoife Ní Chonghaile  Cora Finne, Clár

Saoirse Moran Caislean a Bharraigh, Mayo

Harp Slow Airs – Céim 2

Evelyn McCaul Laragh, Monaghan

Hannah Lyons Caislean an Bharraigh, Mayo

Aisling Moroney Inis Cathaigh, Clare

Harp Slow Airs – Céim 3

Cliodhna Hennessy Castlebar, Mayo

Donnchadh Mac Aodha CCÉ Craobh Dhún Dealgan Lú

Emma Benson An Ceideadh, Roscommon

Harp Slow Airs – Céim 4

Michelle O’Grady CCÉ Bannow, Wexford

John Devaney Shammerbaun, Mayo

Áine Maguire Dromore, Tyrone

Saturday 7th August

Time: 4.00pm

Lilting – Céim 1

Eimear Clancy CCÉ Croísín, Clare

Ava Egan CCÉ Belclare, Galway

Orlaith Ni Dheiseach CCÉ Baile Núis, Cork

Lilting – Céim 2

Liam Clancy CCÉ Croísín, Clare

Niamh Boyle CCÉ Derrylin, Fermanagh

Naomi Smith CCÉ Cavan Town, Cavan

Lilting – Céim 3

Liam Broderick CCÉ Teampall an Ghleanntáin, Limerick

Caoilfhionn Ní Mhadagáin Craobh Sean Treacy, Dublin

Lilting – Céim 4

Liam Jones Cloch Liath, Clare

Marianne McAleer CCÉ Amairgin the Gael Wales

Phil Westwell CCÉ Johnny Doherty, Midlothian

Friday 6th August

Time: 4.30pm

Mandolin – Céim 1

Aoibhinn Galligan CCÉ Mullahoran, Cavan

Shane Mescall Craobh na Coradh, Clare

Fionn Ó Mearáin CCÉ Báile Mhuineacháin, Monaghan

Mandolin – Céim 2

Cathal Joyce CCÉ Lackagh, Galway

Diarmuid Ward CCÉ Beal Atha an Spideal, Cork

Eoin Turner Craobh Crónáin, Cork

Mandolin – Céim 3

Shane Maguire Corcaghan, Monaghan

Jack Fitzpatrick CCÉ Craobh Naomh Choca, Kildare

Mandolin – Céim 4

James Finnegan Carrickmacross, Monaghan

Shota Saito Japan

Dylan James CCÉ Mulligan-Quinn, New York

Friday 6th August

Time: 2.00pm

Melodeon – Céim 1

Cillian Gallagher CCÉ Cleary/Coyne, Mayo

Michael Healy CCÉ Kilcummin

Seamus O’Fiachra Admiral Brown, Mayo

Melodeon – Céim 2

Joseph Mannion CCÉ Craobh na gCumarach, Waterford

Aron Moore Cumann na bPiobairi, Dublin

Peadar Ó Sionnaigh CCÉ Admiral Browne, Mayo

Melodeon – Céim 3

Mary Duggan CCÉ Lackagh, Galway

Éabha NicDhonnchadha Ballinasloe, Galway

Melodeon – Céim 4

Dabheoc de Freine CCÉ Cr An Choisdellibhe Roisin bn Ui Cheallaigh, Mayo

Isaac Scanlan CCÉ Milltown, Cavan

Chloe Feeney Cleary Coyne branch, Co. Mayo

Saturday 7th August

Time: 10.00pm

Mouth Organ – Céim 1

Martin O Ceilleachair CCÉ Rahan, Offaly

Mouth Organ – Céim 2

Brianna Brown CCÉ SLIA, Missouri

Aodhán Ó Coilleann CCÉ Dr. Galligan, Cavan

Sadhbh Jordan CCÉ Garryowen, Clare

Mouth Organ – Céim 3

Emily Bergin CCÉ Killoran Clancy Whelan, New York

Mouth Organ – Céim 4

Arlene O’Sullivan Ennistymon, Clare

Pauline Callinan CCÉ Croisín, Clare

Saturday 7th August

Time: 10.00am

Piano – Céim 1

Myles Macaulay CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Evan Dillon CCÉ Admiral Brown, Mayo

Keenan Smith CCÉ Cavan Town, Cavan

Piano – Céim 2

Emily Shiel CCÉ Lackagh, Galway

Áine Ní Shíocháin Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Limerick

Éabha McInerney CCÉ An Tulach, Clare

Piano – Céim 3

Calum McGregor CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Eimear Rudden CCÉ Cavan Town, Cavan

Grainne Ni Mhuineog Baile Buí Uibh Fhailí

Piano – Céim 4

Sinead Halton CCÉ Mullahoran, Cavan

Kevin Elam CCÉ O’Neill Malcolm VA, US

Ferdie Ó Faoláin Maigh Cuilinn, Gaillimh

Saturday 7th August

Time: 2.30pm

Piano Accordion – Céim 1

Myles Macaulay CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Orla Bruce CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Ciaran Ward Beal Atha An Spideal, Cork

Piano Accordion – Céim 2

Cormac Mc Colgan CCÉ Seamus Mac Giolla Bhride, Donegal

Áine Ní Shíocháin Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Limerick

Laura McMahon CCÉ Tullycorbet, Monaghan

Piano Accordion – Céim 3

Alex Morgan CCÉ East London, Hertfordshire

Shauneen Maguire CCÉ Derrylin, Fermanagh

Dervla Ní Threasaigh CCÉ Tullycorbet, Monaghan

Piano Accordion – Céim 4

Danny Burke CCÉ Killoran Clancy Whelan, New York

Denise Palmer CCÉ Cloch na gCoillte, Cork

Karen Meehan CCÉ Ballymore CCÉ, Westmeath

Sunday 8th August

Time: 1.30pm

Rince ar an Sean Nós – Céim 1

Ryan Duffy CCÉ Nyah, Cavan

Dean O’Toole CCÉ Seosamh Mac Gabhann, Mayo

Cormac O’Loinsigh CCÉ John Dungan, Longford

Rince ar an Sean Nós – Céim 2

Aaron Townsend Inis Cathaigh, Clare

Peadar ó Sionnaigh CCÉ Admiral Brown, Mayo

Alicia Sullivan CCÉ Aughnamullen, Monaghan

Rince ar an Sean Nós – Céim 4

Aoife McCabe Aughnamullen, Monaghan

Kieran Browne CCÉ Sliabh Luachra, Kerry

Bonnie Hardison CCÉ Irish Traditions, Atlanta, USA

Friday 6th August

Time: 12.00pm

Rogha Gléas – Céim 1

Senan Ó Dubhghaill CCÉ Fintona, Tyrone

Niall Fitzgerald Tipperary

Mark McCusker Down

Rogha Gléas – Céim 2

Maebh McGlinchey CCÉ Fintona Tir Eoghain

Eoin Turner Craobh Crónáin, Cork

Tiarnán Kellegher Ballinamore, Leitrim

Rogha Gléas – Céim 3

Una McGlinchey CCÉ Fintona, Tyrone

Sinéad Duggan Lackagh, Galway

Jack Fitzpatrick CCÉ Craobh Naomh Choca, Kildare

Rogha Gléas – Céim 4

Ellie Egan CCÉ Belclare, Galway

James Finnegan Carrickmacross, Monaghan

Makoto Kitamuki Saitama, Japan

Sunday 8th August

Time: 12.15pm

Scéalaíocht – Céim 1

Tommy Ó Deargáin Craobh an Ághasaigh, Kerry

Aoife Ní Chonghaile Baile Ros Comáin, Ros Comáin

Diarmuid Pléimeann CCÉ Baile Ros Comáin, Ros Comáin

Scéalaíocht – Céim 2

Laoise Ní hÁinle CCÉ Newtownforbes, Longford

Scéalaíocht – Céim 4

Risteárd Béimis Cr. Niall Ó Cathasaigh, Corcaigh

Miceal O Grianna CCÉ Irish Minstrels, Scotland

Sunday 8th August

Time: 10.30pm

Storytelling – Céim 1

Aoife Ní Chonghaile Baile Ros Comáin, Ros Comáin

Kelly-Ann Buttimer Dunmanway, Cork

Áine Nic Dhuibhne (McGibney) CCÉ Cavan, Cavan

Storytelling – Céim 2

Ruairí Griffin CCÉ Dr. Galligan An Chabhán

Saidhbh O’Reilly CCÉ Mullahoran, Cavan

Muiris Buttimer CCÉ Dunmanway, Cork

Storytelling – Céim 3

Diarmuid Cronin CCÉ Chraobh Chrónáin, Cork

Donna Ní Threasaigh CCÉ Tullycorbet, Monaghan

Shannon Buttimer CCÉ Dunmanway, Cork

Storytelling – Céim 4

Sonny Egan CCÉ Leac Snamha, Kerry

Brendan G O’Sullivan CCÉ Niall Ó Cathasaigh, Baile’n Chollaigh, Cork

John Goulding CCÉ Hastings London & Southern, Britain

Friday 6th August

Time: 2.00pm

Uilleann Pipes – Céim 1

Tove Byers CCÉ CCE CAH, Limerick

Cadhla Tohill St Mochua’s Keady, Armagh

Phil McCaul CCÉ Aughnamullen, Monaghan

Uilleann Pipes – Céim 2

Mark Dunleavy CCÉ Paddy Killoran, Sligo

Fearghus Walsh CCÉ Ballinspittle, Cork

Michael Lawler CCÉ Athy, Kildare

Uilleann Pipes – Céim 3

Alain O Cearuil CCÉ Portloaise, Laois

Conrad Ó Coisneacháin CCÉ Baile an Chaistil, Antrim

Jane Walls CCÉ Dromore, Antrim

Uilleann Pipes – Céim 4

Siobhán Hogan Salthill/Knocknacarra, Galway

Jack MacPartalain Ballina, Tipperary

Friday 6th August

Time: 4.30pm

Uilleann Pipe Slow Airs – Céim 1

Tove Byers CCÉ CCE CAH, Limerick

Cadhla Tohill St Mochua’s Keady, Armagh

Phil McCaul CCÉ Aughnamullen, Monaghan

Uilleann Pipe Slow Airs – Céim 2

Seán Neylon Inis Caithigh, Clare

Mark Dunleavy CCÉ Paddy Killoran, Sligo

Uilleann Pipe Slow Airs – Céim 3

Alain O Cearuil CCÉ Portlaoise, Laois

Dáire Ó Maoildeirg CCÉ Craobh Seán Treacy, Dublin

Micheál Mac Giobúin Castleconnell Ahane, Limerick

Saturday 7th August

Time: 12.15pm

Whistle – Céim 1

James Lambert CCÉ Wicklow Miners CCE Wicklow

Gracie Cunningham CCÉ Bannow, CCE Wexford, Wexford

Clodagh Daly CCÉ Keadue, Roscommon

Whistle – Céim 2

Joanne Devaney CCÉ Kilmovee, Mayo

Betty O’Shea CCÉ Bray, Wicklow

Caitlin Ni Mhuineog Baile Bui, Offaly

Whistle – Céim 3

Caoimhe Ní Fhlatharta CCÉ Clifden, Galway

Saoirse Kellegher Ballinamore, Leitrim

Ellen O’Brien CCÉ Cavan Town, Cavan

Whistle – Céim 4

Liam Needhan Baile Shligigh, Sligo

Ciana McGarrigle CCÉ Rahan, Offaly

Kevin Elam CCÉ O’Neill Malcolm, USA

Saturday 7th August

Time: 10.00am

Whistle Slow Airs – Céim 1

James Lambert CCÉ Wicklow Miners, Wicklow

Florence Donohoe CCÉ Bannow, Wexford

Kellie Moran CCÉ Gort na mBó, Mayo

Whistle Slow Airs – Céim 2

Eve Donohoe CCÉ Bannow, Wexford

Aisling Moroney Inis Cathaigh, Clare

Mark Dunleavy CCÉ Paddy Killoran, Sligo

Whistle Slow Airs – Céim 3

Evan Gloeckner CCÉ Cathair Port Láirge, Waterford

Saoirse Kellegher Ballinamore, Leitrim

Whistle Slow Airs – Céim 4

Caoimhe Ní Labhraí CCÉ Camross, Laois

Liam Needham Baile Shligigh, Sligo

Friday 6th August

Time: 2.00pm

Whistling – Céim 1

Eimear Clancy CCÉ Croísín, Clare

Lucy Carroll Kintogher, Sligo

Whistling – Céim 2

Kellianne French CCÉ Skibbereen, Cork

Liam Clancy CCÉ Croísín, Clare

Whistling – Céim 3

Rian O’Gamhna CCÉ Admiral Browne, Mayo

Whistling – Céim 4

Áiníde Uí Bheinéis Teampall a’ Ghleanntáin, Luimnigh

Liam Jones Cloch Liath, Clare

Phil Westwell CCÉ Johnny Doherty, Midlothian